Sieć Wi-Fi – wykonujemy przemysłowe sieci WLAN

Sieć wi-fi już niedługo tak silnie zdominuje usługi sieciowe, że dla wielu firmowych procesów będzie można wyeliminować sieci kablowe.

Sieć wi-fi – przedstawiamy wszystko co powinieneś wiedzieć, by zrobić wydajną i niezawodną sieć bezprzewodową.

Proces budowy sieci wi-fi w Twojej firmie powinieneś podzielić na 4 fazy.

Projekty sieci WLAN

Sieć wi-fi - projektowanie zgodne z "good practice"

Sieć wi-fi – projektowanie zgodne z “good practice”

Wydaje się, że w prosty sposób potrafimy określić położenie Access Pointów ( utożsamiać to możemy z antenami ) i oceniając na oko dobierzemy właściwy ich rozkład i pokrycie siecią wi-fi interesujących nas obszarów. Niestety często okazuje się, że sieć nie pracuje. Pojawiają się obszary gdzie jej nie ma prawie wcale. Może też być tak, że poziom sygnału jest ok. ale sieć jakby nie pracowała. Zwróć się do nas zrobimy to inaczej.

Wykonanie sieci WLAN

Sieć wi-fi - profesjonalne wykonanie

Sieć wi-fi – profesjonalne wykonanie

Nawet znakomity projekt może nie przynieść efektu, jeśli wykonawstwo jest kiepskie. Każdy użyty element sieci wi-fi wnosi tłumienie sygnału i wpływa na pogorszenie jego odbioru. Właściwy dobór gniazd i wtyków, rodzaju kabla, położenia i ustawienia anten ma wpływ na to jak sieć będzie się propagowała i na ile oczekiwane usługi sieciowe będą dostępne dla użytkowników.

Site survey sieci WLAN

Sieć wi-fi site-survey za pomocą urządzeń WI-SPY DBX i Tamograph

Sieć wi-fi – site-survey za pomocą urządzeń WI-SPY DBX i Tamograph

Czasami całkowitym zaskoczeniem jest wynik profesjonalnej analizy i widok tego, co dzieje się wokół, w przestrzeni pokrytej naszą siecią wi-fi. Występuje mnóstwo zakłóceń, zachodzących na siebie sieci, urządzeń nadawczych pracujących na tych samych częstotliwościach i wzajemnie się zakłócających, złych i neutralnych interferencji oraz całkowitych dziur, gdzie sygnału nawet w bezpośredniej bliskości anteny można szukać jak igły w stogu siana.

Parametry pracy sieci WLAN

Sieć wi-fi ustalenie optymalnych parametrów pracy

Sieć wi-fi ustalenie optymalnych parametrów pracy

Site survey i analiza widma sygnału pozawala nam ocenić to, co możemy zmienić w parametrach pracy urządzeń sieci wi-fi oraz parametrów fizycznych anten nadawczo-odbiorczych by uzyskać jak najlepszy efekt dostępności usług sieciowych: internet, pliki, video, sieci społecznościowe.
Potem pozostaje tylko wykonać dokumentację powykonawczą.