Sieci i monitoring

Systemy sieciowe

Infrastruktura informatyczna stworzona w oparciu o bezpieczne i niezawodne systemy sieciowe stanowi obecnie podstawę wydajnego i efektywnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Sieci i monitoring – proponujemy naszym klientom pełną ofertę usług, począwszy od doradztwa i projektu, poprzez kompleksowe wdrożenie oraz późniejszy serwis, administrację i pomoc w utrzymaniu systemów sieciowych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, staramy się zapewnić optymalne rozwiązania funkcjonalne, kosztowe oraz gwarantujące szybkie i długoterminowe wsparcie producentów.
Z tych względów w naszej ofercie znajdują się najlepsze rozwiązania wykorzystujące sprzęt, oprogramowanie i technologie wiodących światowych producentów takich, jak Cisco, HP, 3Com, D-Link, Fortinet czy Juniper.

Elementy sieciowe
Elementy sieciowe

Sieć komputerowa składa się zarówno ze sprzętu (serwery, stacje robocze, okablowanie miedziane, światłowodowe, połączenia radiowe, osprzęt sieciowy: modemy, routery, przełączniki, punkty dostępowe, karty sieciowe), jak i oprogramowania oraz okablowania.

Nasza oferta obejmuje wszystkie rozwiązania dostarczane przez wiodących producentów zarówno elementów pasywnych jak i aktywnych. Kompleksowy dobór elementów do nowo powstającej sieci teleinformatycznej zapewnia elastyczność pracy oraz możliwość szybkiej rozbudowy

Urządzenia aktywne sieci umożliwiają pracę użytkowników w zintegrowanym środowisku sieciowym. Dla zapewnienia wygody użytkowania sieci, wydajności pracy całego systemu, sprawne zarządzanie infrastrukturą sieciową, dostarczamy nie tylko same urządzenia ale również oferujemy doradztwo w zakresie doboru urządzeń

Sieci strukturalne

Sieci strukturalne

Sieć komputerowa jest narzędziem współczesnego przedsiębiorstwa i łączy w sobie zarówno infrastrukturę komputerową jak i szeroko pojętą łączność telekomunikacyjną.Użytkownikom umożliwia szybką wymianę informacji, pracę w zespołach jak również implementację określonych aplikacji.

W naszej ofercie sieci okablowania strukturalnego proponujemy rozwiązania min. takich producentów, jak: MOLEX, LEGRAND, EMITER, PANDUIT.  W naszych instalacjach wykorzystujemy urządzenia aktywne firm: Cisco, HP, 3Com, D-Link i innych.

W naszej ofercie uwzględniamy potrzeby odbiorcy. Doradzamy, jakie okablowanie będzie rozwojowe dla potencjalnego klienta. Wykonujemy projekty oraz instalujemy okablowanie wraz z wykonaniem dokumentacji i pomiarami dokumentującymi odpowiednią kategorię wykonanej infrastruktury teleinformatycznej.

Wykonujemy również pomiary oraz wszelkiego rodzaju modernizacje istniejących sieci.

Instalacje światłowodowe

Instalacje światłowodowe

Nasza firma wykonuje sieci komputerowe w technologii światłowodowej. Instalujemy światłowody jednomodowe i wielomodowe. Wykorzystujemy urządzenia aktywne firm: Cisco, HP, 3Com, D-Link, Microsens i innych.

W nowoczesnych rozwiązaniach transmisji dźwięku, wideo, danych dużą rolę odgrywa pewność i niezawodność łącza. W powyższych wypadkach proponujemy rozwiązania światłowodowe oparte na różnorodnej gamie produktów światłowodowych przystosowanych do spełnienia oczekiwanych efektów.

Rozwiązania światłowodowe zapewniają izolację elektryczną pomiędzy sieciami są odporne na wszelkiego rodzaju zakłócenia elektromagnetyczne oraz zapewniają wysoką skalowalność i przepustowość w powstających sieciach teleinformatycznych jak i modernizowanych obiektach . Opierając się na sprawdzonych rozwiązaniach czołowych producentów w szybki sposób możemy stworzyć szkielet sieci który zapewni odpowiednią skalowalność i wydajność całej infrastruktury informatycznej.

Monitoring elektroniczny
Monitoring elektroniczny

Koncepcje IP otwierają nową erę w nadzorze wideo. Zwiększenie dostępności systemu poprzez sieci informatyczne, zmienia rynek monitoringu i nadzoru elektronicznego, likwidując ograniczenia czasu i miejsca.

Innowacyjne, oparte na IP podejście, dostarcza nowych możliwości dla dostawców usług nadzoru elektronicznego. Proponowane przez nas Stacja Monitoringu Wizyjnego i Zarządzania Cyfrowymi Rejestratorami Video i Audio – Mirasys RMC umożliwia zdalną obserwację na żywo, wyszukiwanie i odtwarzanie zapisanego video i audio, odbieranie i zarządzanie alarmami, wizualną weryfikację zdarzeń, wirtualne patrole za pomocą kamer stacjonarnych i obrotowych oraz usługi scentralizowanego nadzoru wideo.

Wyższe bezpieczeństwo i niższe koszty operacyjne są osiągane dzięki komunikacji pomiędzy systemami w czasie rzeczywistym, współdzielonym przez nie bazom danych i wspólnym interfejsom użytkownika.

Cyfrowy System Zarządzania Video (DVMS) firmy Mirasys posiada sprawdzone osiągnięcia w różnych obszarach zastosowań: stacje monitorowania alarmów, porty, banki, nadzór korporacyjny, edukacja, obronność, administracja państwowa, przemysł, instytucje prawne, logistyka, parkingi, obiekty użyteczności publicznej, obiekty handlowe, sport i rozrywka, transport.

Zasilacze awaryjne UPS
Zasilanie awaryjne UPS

Wszędzie tam, gdzie konieczna jest ciągła praca urządzeń i gdzie przerwa w działaniu wiąże się z określonymi stratami, wszędzie tam niezbędny jest montaż instalacji napięcia bezprzerwowego i sieci zasilania dedykowanego. Instalacje tego typu buduje się w oparciu o różnego rodzaju UPSy. Zasilacze UPS pozwalają na sprawne wyłączenie urządzeń, głównie informatycznych, z zachowaniem wszystkich ważnych danych.

Sieci zasilania dedykowanego i bezprzerwowego budowane są często równolegle z siecią teleinformatyczną.

Ochrona przepięciowa to ważny element w instalacjach elektrycznych. Przepięcia zagrażają urządzeniom pracującym w sieciach słaboprądowych. Dla zapewnienia prawidłowej pracy instalacji elektrycznej i niezawodności urządzeń pracujących w sieci stosuje się różnego rodzaju ochronę przeciwprzepięciową.