Sophos Endpoint Protection – antywirus

Sophos Endpoint Protection to prosta w użyciu, lecz zaawansowana w działaniu ochrona przed zagrożeniami, filtrowanie stron internetowych oraz egzekwowanie polityk bezpieczeństwa.

Dla urządzeń typu:

Komputer

Komputery PC

Notebook

Notebooki

Opcjonalnie dla:

Tablety

Tablety

Smartfony

Smartfony

Dzięki Sophos Endpoint Protection ochrona antywirusowa komputerów z systemem Windows, Mac oraz Linux przed zaawansowanymi zagrożeniami oraz ukierunkowanymi atakami staje się prosta.

Dla systemów operacyjnych: Windows, MAC, Linux.

Windows
OS MAC
Linux

Zarządzanie aplikacją przez:

Chmura Sophos do zarządzania

Chmura Sophos do zarządzania

Sophos zarządzanie lokalne

Zarządzanie lokalne

Ochrona stacji roboczych nowej generacji łączy w sobie innowacyjne technologie takie, jak wykrywanie podejrzanego ruchu – z danymi o inteligencji zagrożeń otrzymywanymi bezpośrednio z SophosLabs w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo, dodane jest filtrowanie stron internetowych, kontrola aplikacji i urządzeń oraz więcej uprawnień do lekkiego agenta, tak by polityki bezpieczeństwa były egzekwowane wszędzie tam gdzie są użytkownicy.

Najważniejsze informacje

Innowacyjna ochrona zawierająca m.in. oprogramowanie antywirusowe, HIPS, wykrywanie podejrzanego ruchu

Kontrola stron internetowych, aplikacji, urządzeń oraz danych dla kompleksowego egzekwowania polityk

Filtrowanie stron internetowych na stacjach roboczych niezależnie od tego, czy użytkownicy są w sieci korporacyjnej czy poza nią

Szybkie działanie nawet na starszych komputerach

Proste, centralne zarządzanie

Elastyczne wdrożenie – możliwość wyboru pomiędzy chmurą, a instalacją w sieci korporacyjnej

Opcjonalnie zarządzanie urządzeniami mobilnymi i ich bezpieczeństwem

Opcje licencjonowania

Sophos Enduser Protection Bundles opcje licencjonowania

Dział sprzedaży:
+48 32 2587230

Pełna kontrola

Łatwe egzekwowanie polityk dostępu do stron internetowych, aplikacji, urządzeń i danych, dzięki niewidocznej integracji agenta na stacjach roboczych wraz z konsolą zarządzającą.

  • Web Control kontrola stron internetowych wykorzystująca kategorie stron egzekwowana w sieci firmowej i poza nią
  • Application Control blowanie aplikacji według kategorii lub nazwy przez proste wybranie aplikacji i kliknięcie
  • Device Control kontrolowanie dostępu do wymiennych nośników pamięci i urządzeń mobilnych
  • Data Control kontrola przed przypadkową utratą danych (DLP) za pomocą reguł już wbudowanych lub własnych

Innowacyjna ochrona

Sophos Endpoint Protection wykracza daleko poza ochronę opartą na sygnaturach znanego złośliwego oprogramowania i koreluje podejrzane zachowania i działania wraz z wykorzystaniem wiedzy SophosLabs na temat zagrożeń w czasie rzeczywistym. Od złośliwych adresów URL, poprzez kod wykorzystujący luki bezpieczeństwa, przez nieoczekiwane zmiany systemowe, aż do ruchu typu zarządzaj i kontroluj (ang. command and control traffic), łączy wszystkie elementy, by chronić stacje robocze i dane. Rezultatem tego jest mniej zainfekowanych
komputerów i lepsza ochrona przed ukierunkowanymi atakami i naruszeniami danych.

Szybkość działania

Sophos Endpoint Protection jest nieustannie poprawiany, aby gwarantował najlepszą wydajność. Lekki agent utrzymuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa bez spowalniania pracy użytkowników. Aktualizacje są małe – zazwyczaj poniżej 30 KB, więc nie mają one wpływu na działanie sieci ani stacji roboczych.

Wyrafinowana prostota

Podobnie jak ulubiony telefon czy aplikacja internetowa, Sophos Endpoint Protection zapewnia zaawansowaną funkcjonalność w połączeniu z prostym, intuicyjnym interfejsem użytkownika. Szybkie i łatwe wdrożenie, dobrze wyważone polityki domyślne i automatyczna konfiguracja HIPS, to tylko kilka przykładów, jak tworzymy bezpieczeństwo.

Elastyczny system licencjonowania i wdrażania

Możliwość wyboru konsoli w chmurze lub jej instalacja w sieci firmowej – w zależności od tego, co lepiej odpowiada wymaganiom firmy. Chmura Sophos oferuje konsolę internetową z politykami, które są przypisane do użytkowników i urządzeń. Instalacja konsoli zarządzającej w swojej sieci daje pełną kontrolę nad zarządzaną infrastrukturą. Obydwie konsole gwarantują doskonałą wydajność i ochronę w modelu licencjonowania zależnym tylko od liczby użytkowników.