Sophos SafeGuard Encryption

Sophos SafeGuard Encryption umożliwia ochronę danych niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

 Chroni dane na:

Dyski sieciowe

Dyski sieciowe

Dyski sieciowe

 

Dyski lokalne

Notebooki

Dyski lokalne

Nośniki USB

Pendrive

Pendrive

Dyski w chmurze

Dyski w chmurze

Dyski w chmurze

Dla systemów operacyjnych: Windows 8, Windows 8.1, MAC OS

Windows

iOS

Zarządzanie aplikacją przez:

Chmura Sophos do zarządzania

Chmura Sophos do zarządzania

Sophos zarządzanie lokalne

Zarządzanie lokalne

Umożliwia ciągłą pracę i ochronę danych niezależnie od tego, gdzie są przechowywane – czy to na laptopie, nośniku USB, na dysku sieciowym czy nawet w chmurze – bez niemalże żadnego wpływu na wydajność.

Raportowanie oraz egzekwowanie polityk bezpieczeństwa dostosowanych do wymogów prawnych jest łatwiejsze.

Zapewnia zarządzanie kluczami w taki sposób, że tylko autoryzowani użytkownicy mogą współdzielić dane łatwo i bezpiecznie.

Jedna konsola zarządzająca politykami i definicjami pozwala na oszczędność czasu.

Umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca, w tym dyskami twardymi zaszyfrowanymi przy użyciu Bitlocker czy FileVault2 lub dyskami z szyfrowaniem typu Opal.

Wykorzystuje najnowsze technologie zaimplementowane w procesorach tak, by zaszyfrowane komputery działały szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Użytkownicy mają dostęp do służbowych danych z dowolnej liczby urządzeń niezależnie od
polityki tak, by mogli pracować, gdy jest to niezbędne.

By zapewnić bezpieczeństwo danych służbowych i by spełniać wymogi regulacji prawnych, SafeGuard Encryption chroni informacje na wielu platformach.

Należy mieć świadomość, że dane są chronione niezależnie od ich lokalizacji – dane na urządzeniach przenośnych, znajdujące się we współdzielonych folderach sieciowych czy też w chmurze.

Produkt zapewnia też wsparcie dla systemów Windows 8 oraz 8.1 oraz szyfrowanie dysków twardych dla komputerów z systemem MacOS.

Sophos SafeGuard Encryption jest kompletnym rozwiązaniem szyfrującym zapewniającym ochronę danych – poczynając od komputerów poprzez sieć aż do chmury.

Nagradzane rozwiązanie do szyfrowania

Rozwiązanie to było wielokrotnie nagradzane i chroni miliony użytkowników. Pełne szyfrowanie dysku wykorzystuje
międzynarodowe standardy szyfrowania danych.

Wielu użytkowników może korzystać z zaszyfrowanego komputera bez konieczności współdzielenia hasła.

Szyfrowanie odbywa się w tle, a więc ochrona danych nie wpływu na pracę użytkowników.

Oferuje opcję szybkiego szyfrowania, która szyfruje tylko te partie dysku, które zawierają dane, w znaczący sposób
oszczędzając czas podczas szyfrowania dużych dysków.

Uniemożliwia niepowołanym osobom możliwość czytania danych na zgubionych lub skradzionych nośnikach.

Zapewnia szybkie i bezpieczne uwierzytelnianie z wykorzystaniem biometrycznych czytników linii papilarnych czy tokenów z funkcją kryptografii.

Wspiera procesory nowej generacji.

Ochrona danych i zarządzanie politykami zgodności z regulacjami

Zarządzanie politykami bezpieczeństwa i efektywna ochrona danych w całej organizacji jest łatwa. Produkt pozwala na sprostanie wymogom przepisów prawa o ochronie danych i ochronę poufnych informacji przed dostępem osób niepowołanych.

Jedna konsola pozwala na  zarządzanie pełnym szyfrowaniem dysku, szyfrowaniem pamięci przenośnych,  szyfrowaniem zasobów sieciowych oraz szyfrowaniem danych w chmurze.

Konsola zapewnia bieżący status wszystkich urządzeń. Funkcje raportowania i audytowania zapewniają zgodność zarówno z wewnętrznymi politykami bezpieczeństwa firmy, jak i zewnętrznymi regulacjami.

Zarządzanie kluczami szyfrującymi umożliwia użytkownikom bezpieczną współpracę

Zarządzanie kluczami działa w tle. Oznacza to, że autoryzowani użytkownicy mogą bezpiecznie współdzielić dane
znajdujące się na komputerach, jak również  na nośnikach przenośnych, podczas gdy to administrator bezpieczeństwa
utrzymuje wymaganą kontrolę.

Zarządzanie, przechowywanie, współdzielenie, wymiana oraz wycofywanie kluczy szyfrujących z jednej konsoli.
Łatwy dostęp do danych oraz procedury odzyskiwania danych w przypadku awarii – np. gdy uszkodzi się komputer użytkownika.

Szybki i bezpieczny dostęp do zaszyfrowanych dysków lub plików na innych komputerach poprzez automatycznie przypisywanie kluczy szyfrujących w konsoli.

Szybkie odzyskiwanie danych umożliwia nieprzerwaną pracę

Szybkie odzyskiwanie danych, nawet w przypadku gdy użytkownik zapomniał hasła, stracił możliwość uwierzytelniania lub po prostu odszedł z pracy, znacząco oszczędza czas.

Użytkownicy mogą szybko odzyskiwać hasła przy użyciu mechanizmu „pytanie-odpowiedź” przez telefon lub portal internetowy.

Użytkownicy mogą samodzielnie odzyskać zapomniane hasła za pomocą lokalnego portalu pomocy, tak by nie tracili czasu czekając na administratora, który zresetuje im hasło.

Opcja uruchomienia systemu za pomocą przygotowanego Windows PE, umożliwia odzyskanie konfiguracji uszkodzonego systemu operacyjnego na zaszyfrowanym dysku za pomocą SafeGuard Enterprise.

Moduły SafeGuard Enterprise

Management Center

Umożliwia wdrożenie i egzekwowanie wspólnych polityk bezpieczeństwa w całej organizacji z poziomu jednego centralnego punktu zarządzania w środowiskach mieszanych.

Device Encryption

Szyfruje dane na laptopach, komputerach stacjonarnych i nośnikach zewnętrznych, chroniąc użytkowników i ich dane przed dostępem osób nieupoważnionych, ich utratą lub kradzieżą.

Data Exchange

Umożliwia bezpieczną wymianę danych na nośnikach przenośnych z partnerami biznesowymi i klientami, nawet jeśli nie mają oni zainstalowanej aplikacji SafeGuard.

Encryption for Cloud Storage

Szyfruje pliki przesyłane do serwisów chmurowych z zarządzanych komputerów. Oferujemy także aplikację do czytania tych zaszyfrowanych plików na urządzeniach iOS i Android.

Native Device Encryption

Zarządza aplikacjami bezpieczeństwa, takimi jak szyfrowanie dysków z użyciem Windows BitLocker i Mac FileVault2.

Encryption for File Shares

Szyfruje dane użytkowników w różnych grupach roboczych. Umożliwia ochronę danych na dyskach lokalnych i serwerach sieciowych, zarówno na poziomie pliku jak i katalogu.

Szybkie wdrożenie z jednego miejsca

Aby zainstalować i wdrożyć SafeGuard Enterprise  na komputerach użytkowników jako nienadzorowaną instalację można wykorzystać standardowy instalator Microsoft Installer Package.

Jest możliwość wypróbowania rozwiązania za darmo. Więcej informacji można uzyskać od naszego działu sprzedaży Dział sprzedaży: +48 32 2587230

 

Nie jesteś pewien, które rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania? Zapytaj Specjalistę o więcej szczegółów lub wycenę (32) 258 72 30